Read Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) by Philip G. Zimbardo Free Online


Ebook Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) by Philip G. Zimbardo read! Book Title: Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi)
The author of the book: Philip G. Zimbardo
Edition: Say Yayınları
Date of issue: 2015
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 17.28 MB
City - Country: No data
Loaded: 1789 times
Reader ratings: 4.6

Read full description of the books:1971'de bir grup üniversite öğrencisi görünürde mahkûmiyet psikolojisinin araştırıldığı bir deneye gönüllü olarak katıldı. Rasgele seçilmiş öğrencilerden bir kısmına gardiyan, bir kısmına da tutuklu rolü verildi. Stanford Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nün bodrum katında oluşturulan yapay bir hapishanede rollerini oynamak üzere deneye dahil olan öğrenciler, deney başladıktan kısa süre sonra bambaşka bir gerçeklik algısıyla rollerini içselleştirdiler. Bundan sonra yaşananlar ise psikoloji tarihinde bir mihenk taşına dönüştü. Stanford Hapishane Deneyi olarak bilinen bu çalışmanın mimarı Prof. Philip Zimbardo, durumsal güçlere ve sosyal dinamiklere bağlı olarak insanların ansızın nasıl canavarlara dönüşebildiğini kanıtlamıştı.

Daha da önemlisi, Stanford Hapishane Deneyi'nin ortaya koyduğu bulgu- lar insanlık suçlarının bazı dinamiklerini açıklamaya yardımcı oldu. Aynı şekilde bu deney, Ruanda'daki katliamlardan Irak savaşında ABD askerlerinin özellikle Ebu Gureyb Hapishanesi'ndeki insanlık dışı zulümlerine kadar tarihimizde kayıtlı ve ne yazık ki önlenemez bir şekilde devamı gelen insanlık suçlarını sosyal psikolojik yönden, yetkenin ve güç algısının insan tutum ve davranışlarına zararları açısından ele alınabilir bir analiz seviyesine taşıdı.
"İyi" insanlara kötülük yaptıran şey nedir? Philip Zimbardo Şeytan Etkisi ile okuru bir yolculuğa çıkartıyor ve bu sorunun cevabını okurla birlikte bulmaya çalışıyor.
Filmleri çekilen, belgesellere konu olan, esinlenilerek romanlar yazılan Stanford Hapishane Deneyi'ni ve genel anlamda "kötülüğün psikolojisini" ele alan Şeytan Etkisi'ni okurken insanların nasıl başkalaşım geçirdiklerine tanıklık edecek, sizin de aslında o insanlardan farklı olmadığınızı düşündükçe tedirgin olacaksınız.


Download Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) PDF Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) PDF
Download Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) ERUB Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) PDF
Download Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) DOC Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) PDF
Download Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) TXT Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) PDFRead information about the author

Ebook Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) read Online! Dr. Philip George Zimbardo is an American psychologist and a professor emeritus at Stanford University. He is president of the Heroic Imagination Project. He is known for his Stanford prison study, and authorship of various introductory psychology books and textbooks for college students, including The Lucifer Effect and The Time Paradox.


Reviews of the Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi)


OSCAR

It was a surprisingly interesting book. Very highly recommended.

ZACHARY

I really hated the book.

LUCY

Energy text

LUCA

Time flew unnoticed.

BELLA

Black and White
Add a comment
Download EBOOK Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) by Philip G. Zimbardo Online free

PDF: eytan-etkisi-ktln-psikolojisi.pdf Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) PDF
ERUB: eytan-etkisi-ktln-psikolojisi.epub Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) ERUB
DOC: eytan-etkisi-ktln-psikolojisi.doc Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) DOC
TXT: eytan-etkisi-ktln-psikolojisi.txt Şeytan Etkisi (Kötülüğün Psikolojisi) TXT